נסו רגע אחד לחשוב מה עובר בראש למישהו שאומרים לו שיהיה קריוקי באירוע מסוים או אפילו מה עובר לכם בראש שאתם שומעים את המילה קריוקי? רוב האנשים נוטים לחשוב על אנשים זייפנים ושיכורים שמנסים לשיר את השיר האהוב עליהם בכל הדרכים הלא נכונות והצעקניות ואמנם המחשבה הזאת עשויה להיות נכונה בחלק גדול מהמקרים…

התחביב שנקרא קריוקי הומצא בתחילת שנות ה-70 (כעשר שנים לאחר שהומצאו מכשירי ההקלטה) ובשנת 1984 בעיר קאנסאי אשר נמצאת ביפן עלה שלב אחד קדימה. מה שהחל כתחביב יפני לאומי גדל במהירות להיות תופעה ענקית שכבשה אנשים רבים ברחבי העולם בתור בילוי המתאים לכל הגילאים ולכל המשפחה. מה שבטוח הוא שפעם לא הייתה את אותה אווירת קריוקי תוססת שיש כיום.

כמובן שאם מדברים על לפני כמעט שלושים שנה, תחילתו של הקריוקי הייתה בקלטות וידאו אך ככל שהטכנולוגיה הלכה והתקדמה הקליפים של הקריוקי הוחלפו במהירות על ידי תקליטורים (ביניהם תקליטורי VCD ואחריהם גם תקליטורי קריוקי DVD). כיום יש קליפים של קריוקי כמעט בכל שפה אפשרית.

כיום כשאנחנו לקראת שנת 2012 גם תקליטורי ה-DVD הולכים ונעלמים ובמקומם מגיעים קבצי המחשב, כל הקליפים (גם הישנים ביותר) מומרים כיום לפורמט של מחשב. אם פעם כדי לשיר קריוקי בבית היית צריך להזמין דיסק עם השירים ולחכות כמה ימים עד שיגיע אלייך בדואר, כיום בלחיצה וחצי באינטרנט הקליפ המבוקש נמצא אצלך במחשב.

איך אפשר להסביר את ההתפתחות המהירה של התחום? קריוקי הוא מקור טוב של בידור ואנשים מתחברים במהירות לדברים שמצחיקים אותם ועושים להם טוב, כמו כן אפשר לשיר גם כמה אנשים ביחד (למשל בני זוג המקדישים שיר האחד לשניה) מה שגורם לאנשים להשתחרר יחסית במהירות ולשכוח לזמן מה מהביישנות.

תחשבו על מצב שהזמנתם חברים לארוחת ערב חגיגית לרגל בשורה משמחת או אפילו סתם למפגש חברתי, אנחנו בטוחים שלא הייתם מתנגדים לכך שתיהיה במקום גם מערכת קריוקי בהישג יד לקצת צחוקים ושירים. אתה יכול לעשות זאת פשוט על ידי חברה אשר מציעה השכרת מערכת קריוקי.

המהפכה הדיגיטלית הזאת גדלה באופן מסחרר על ידי נערי הדור החדש שאינם מסתפקים בלשיר קריוקי בעצמם בבית עם החברים ומעלים סרטים רבים לאתרי אינטרנט בתחום (ביניהם גם youtube) בהם הם מצולמים כשהם שרים. להרבה מהם זה מוריד הרבה מתחושת הביישנות והמבוכה כי הרי הם לא ממש רואים את מי שצופה בהם. בעזרת האינטרנט אף ניתן לקיים תחרויות קריוקי כאשר כל משתתף בעצם שר מהבית שלו.

Categories: בלוג קריוקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *