במשך שנים רבות אני אוהד גדול של מסיבות קריוקי ויש לי חבר טוב שעובד בתור מפעיל קריוקי במועדון או כפי שהוא מכנה אותו KJ.

במועדון קריוקי יכולים לקרות לך כל מיני דברים הזויים ולא שפויים, אתה בתור מפעיל חייב להיות מוכן לכל אחד מהם. לדעתי הדבר המשמעותי ביותר שצריך שיהיה לך זה הומור, אם אתה לא משדר הומור ומתחבר לתחושה המצחיקה שיש במקום זה כבר לא טוב! חייבים לשמור על תחושה של הומור בין הסטים של המוזיקה והנחיה הומוריסטית בין ביצועי הקריוקי שאנשים מהקהל שרים.

ביקרתי בשני מקומות שבהם המפעיל פשוט עמד מבלי לעשות יותר מדיי, פשוט קרא את השמות של הבאים לשיר (וגם את זה בקול רציני), לא היה שום גוון בקול שלו או משהו שיעיר וילהיב במקצת את הקהל.

אל תתן לאנשים שמחכים לעלות לשיר הרגשה שאתה "מורח" אותם. אם אין סדר מדויק והוגן לרשימת הממתינים לשיר זה יכול לפגוע בהם מאוד, לכן דאג שתיהיה לך רשימה מסודרת של הממתינים לשיר וכך אם מישהו מגיע ומרגיש פגוע כי הוא הזמין את השיר לפני מישהו שכבר עלה לבמה תוכל להראות לו שאתה מזמין את האנשים בדיוק לפי סדר ההזמנה שרשום לך.

כפי שכבר ציינתי למעלה, אתה הולך להיחשף לכל מיני מצבים שלא קורים לך ביום יום, אולי פתאום יהיה ריב מסויים בין אנשים, מישהי פתאום תתעלף מהתרגשות, צעירים יתרוצצו בסמוך לעמדה שלך, ידברו איתך על קריוקי חינם ואף יפילו דברים. בכל מקרה הקפד להישאר רגוע ולהפגין ביטחון עצמי ושליטה במצב. חשוב גם להראות לקהל שלא משנה מה קורה אתה נהנה מהנעשה במקום ובמיוחד מהביצועים שהם מפגינים על הבמה.

מפעיל קריוקי – הערב הזה מבחינתך חייב להצליח!

וודא תמיד שהציוד שלך אייכותי ותקין – אולי אפילו להביא מחשב נייד נוסף לגיבוי או את הקבצים של הקריוקי בהרד דיסק נייד כגיבוי.

קשה לי לספור את כמות המיקרופונים שראיתי נופלים בחיי, תוכל לנתב את זה לקטע הומוריסטי כלשהו במופע.

חשוב מאוד ללמוד את האוירה של המקום לפני שאתה מגיע להעביר בו את הערב הזה. אם זה מקום חדש לחלוטין עבורך בקר בו כמה ימים לפני שאתה מגיע לערב שלך וגלה איזה סוג מוזיקה המבקרים שם אוהבים לשמוע – סביר להניח שסוג המוזיקה שינוגן ביום שאתה תבקר במקום יהיה אותו סוג מוזיקה גם באירוע שלך כך שלפחות תדע מה רוב הקהל אוהב ותוכל להתאים פלייבקים בהתאם..

בכל מקרה כדאי שיהיו לך סוגים שונים של מוזיקה בהישג יד, משהו מודרני, עכשווי או שירים ישנים למבוגרים שבמקום. כי למרות שזה אולי נראה לכולנו לא רק צעירים שרים קריוקי.

Categories: בלוג קריוקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *