היי, אולי תקום כבר אתה לשיר הבא? פתאום כל העיניים במקום היו מופנות אלי ומישהו דחף לי את המיקרופון ליד… הלב החל לדפוק בחוזקה והבירכיים רעדו בצורה מוזרה. חשבתי לעצמי שממש בא לי לשיר את אחד השירים האהובים עליי, אבל לעשות את זה לפני כולם? זה בהחלט טבעי אם יש צביטה קטנה של חרדה בכל פעם שאתם באור הזרקורים, אבל צריך לזכור (את מה שהרבה אנשים שוכחים). קריוקי זו לא תחרות כשרונות צעירים והאירוע לא מבוסס על מתן ביצועים מושלמים של כל אחד, הזיופים והצחוקים זה כל העניין של הכיף עם החברים שלך, אנשים רוצים לשמוע אותך גם אם אתה לא בדיוק זמר השנה – זה חלק מהחוויה – אם הם היו רוצים לשמוע את ריטה הם היו הולכים לקנות את הדיסק שלה או מזמינים כרטיס להופעה.

תחשוב על זה ככה, מה הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות? הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות הוא שאתה יושב שם ואפילו לא מנסה לשיר, כי זה הרי ברור שיותר מחצי האנשים שנמצאים באירוע לא יודעים לשיר והם בעלי קול מזעזע, אבל הם בכל זאת מנסים – חווים את החוויה.

איך תעברו את ה"הופעה" שלכם באירוע בשלום ואפילו בצורה דיי מקצועית:

כדאי לבחור שיר שאהוב עליכם במיוחד ואתם יודעים ומכירים את הקצב היטב, אל תתעסקו עם שירים שאתם לא מכירים את הקצב שלהם.

תחשבו האם הקול שלכם גבוה? האם אתם מסוגלים לשיר גם צלילים נמוכים?

את השיר קל מאוד לזמזם במקלחת או שאת מסתובבת לך בקניון אבל כשצריך לשיר אותו במיקרופון זה נשמע פתאום קצת אחרת. לכן, תעלו לשיר פעם אחת שמעו את עצמכם ובסופו של דבר בטוח שתשתפרו מביצוע לביצוע!

רבים חושבים ששירה היא דבר פשוט ולא ממש מבינים מדוע זמרים מרוויחים כל כך הרבה כסף… שירה היא פעילות גופנית שדורשת ריכוז וכוחות פנימיים ונפשיים חזקים. בואי תנסי לדמיין שאת רוצה עכשיו להרים משהו כבד, האם תתני לגוף שלך איזו הכנה כלשהי לפני שתרימי אותו..? כמובן שכן. אז בדיוק את אותו הדבר כדאי לעשות גם לפני שדופקים הופעה לפני כולם, הכיני את כולך אם את באמת רוצה לעשות ביצוע מושלם.

הקפידי שלא להרים את הסנטר יותר מדי ולשמור את הראש מעל המיקרופון עם הסנטר התחתון בחזית על פי מחקרים רבים שנעשו התנוחה הזו עושה את הצליל הרבה יותר חם ומהדהד.

חשוב מאוד לחשוב תוך כדי השירה ואף לפניה על משמעות המילים של השיר, זה יפתיע אתכם מאוד כמה שזמר נשמע הרבה יותר טוב כאשר הוא באמת מתכוון למה שהוא שר.

לסיכום, גם אם הביצוע של השיר שלכם לא היה הכי מושלם אל תחשבו להתנצל על כך – קריוקי שרים בשביל הכיף ולא כדי לרצות את כל האחרים בביצוע של זמר מקצוען.

Categories: בלוג קריוקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *