הקריוקי הגיע למדינת ישראל בסוף שנות ה-90 כאטרקציה חדשנית בתחום הבילוי והפנאי, במועדונים שנפתחו במיוחד לאלה אשר אוהבים לשיר. הקונספט של השירה אל מול קהל במועדון מלא אנרגיות נשאר ממש עד היום ואף התפתח מאוד והשתדרג לחלוטין!

אם פעם היינו שרים אל מול מסך טלוויזיה קטן הרי שכיום החליפו אותו מסכי הפלזמה הגדולים, המקרנים האייכותים. ועשרות פנסי תאורה צבעונית.

מה שהיה נראה פעם כטרנד שיחלוף כעבור מספר שנים נשאר בישראל כבר קרוב ל-15 שנים וככל שעובר הזמן הוא רק מבסס את מעמדו כבילוי חברתי משעשע ומבדר.

יש הטוענים שהתכנית "כוכב נולד" אשר פרצה למסך הטלוויזיה שלנו לפני כעשר שנים היא אחד מהגורמים החזקים ביותר לפופולאריות של תחום הקריוקי בישראל.

אנשים שכל כך אהבו לשיר והעדיפו לעשות את זה רק במקלחת פתאום ראו על מסך הטלוויזיה שלהם שהם ממש לא לבד ושיש עוד רבים כמוהם ובכל מיני גילאים.

ישנו גם מספר לא קטן של זמרים מפורסמים שאת תחילת דרכם עשו בביצוע שעלו לשיר במועדון קריוקי, כך שבשלב מסוים יציאה שיגרתית עם חברים הייתה יכולה להיגמר בתחילתה של קריירה שקשה לדעת לאן היא יכולה להוביל.

כפי שנרשם כבר בכל אתר קריוקי שמכבד את עצמו, משמעות המילה קריוקי היא: "תזמורת ריקה", מה שגם מקשר אל הויזואליות של הקליפ כאשר אנחנו רואים את המילים ושומעים את המוזיקה (שהיא התזמורת) אמנם התזמורת ריקה כיוון שאיננו שומעים את הזמר – את תפקיד הזמר עלינו למלא.

Categories: בלוג קריוקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *