אם היית מדבר עם חברים על קריוקי לפני כמה שנים הייתם חושבים על מועדון קריוקי או על משהו שרק אנשי מקצוע שעוסקים בתחום יכולים להרשות לעצמם. המחשבה הראשונית היא על ציוד קריוקי יקר ערך ומקצועי.

כיום, עם כל ההתפתחות הטכנולוגית אפשר להיות קצת יותר מציאותיים ולהבין שערב קריוקי ניתן לערוך היום כמעט בכל מקום.

האמצעי המרכזי שדרוש לנו הוא מחשב נייד ממנו נשדר את הקליפים אל מקרן/ מסך פלזמה ואת יציאת הסאונד שלו נחבר אל רמקול מוגבר וסגרנו את הסיפור בעלות מינימלית ביותר, כמו כן יצרנו ערב אינטימי שבו נמצאים רק החברים הקרובים שלנו.

מה היא רמת הקושי לבצע את המסיבה הזאת? קל עד בינוני + מוטיבציה גבוהה!

קריוקי – מה צריך?

 1. מחשב נייד (שיהיה עם הרדיסק של לפחות 80GB, או שנחבר לו הרדיסק נייד)
 2. טלוויזיה או מקרן שיש להם חיבור VGAכדי שנוכל לחבר את המחשב אליהם
 3. רמקול (עדיף 2 רמקולים) מוגבר
 4. 2 מיקרופונים + כבלים של 3.5 מ"מ
 5. מיקסר הגברה (עדיף שיהיה עם אפקטים) – הוא השולט על כל הציוד
 6. תוכנת קריוקי/ פלייבקים – רצוי שיירכשו באופן חוקי!

איך נארגן קריוקי – צעד אחר צעד:

 • בדקו את המחשב הנייד שאיתו תעבדו במהלך הערב – האם הוא עומד בדרישות המינימליות הדרושות לכם כדי לעבור את הערב הזה ללא תקלות. אפשר לבדוק ע"י לחיצה על "התחל" -> "לוח הבקרה" ובדיקה של כל נתוני הזיכרון שלו.
 • פלייבקים של קריוקי – ישנן מספר אתרים ברשת שמציעים רכישה של קליפים באופן מיידי וחוקי, כמו כן תוכלו למצוא עשרות קליפים של קריוקי בחינם ברשת האינטרנט. חשוב מאוד לבדוק את הפלייבקים על המחשב ולראות שהם אכן מתאימים לתצוגה בו.
 • מערכת הגברה – במסיבה שכזו הסאונד הוא הדבר החשוב ביותר! בכדי לשמור על רמה גבוהה כדאי מאוד לברר מחירים על השכרת ציוד הגברה ולהביא לאירוע שלכם ציוד מקצועי ואייכותי.
 • כבלים – גם כבלים מאריכים רגילים של חשמל וגם כבלים מתאימים ואייכותים לחיבור הרמקולים ולחיבור המיקרופונים.שימו לב שיש לכם כבלים ארוכים מספיק (לפחות 10 מטר כל אחד ואפילו יותר ארוכים).
 • מיקסר הגברה – עבודה נכונה עם המכשיר הזה היא להרים את ווליום "המאסטר" עם תחילת האירוע ולא לגעת בו בכלל עד סופו, כדאי מאוד לעשות את אותו הדבר גם עם הווליום של המחשב הנייד.
 • חיבור כבל התמונה – חבר את כבל התמונה (VGA) מהמחשב לטלוויזיה/ פלזמה ובדוק שרואים את התמונה. במידה ועדיין לא רואים לחץ "התחל" -> "לוח הבקרה" -> "הגדרות תצוגה" ובצעו שינוי של חיבור לצג חיצוני/ למקרן.
 • בדיקת סאונד – חברו את המיקרופונים למיקסר, את הרמקולים למיקסר ואת המחשב הנייד ובצעו בדיקת סאונד מקיפה (רצוי לכוון תוך כדי את האפקטים).

שיהיה בהצלחה!

Categories: בלוג קריוקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *